16 dec 2016 - 16:04
NieuwsTijdens een speciale vergadering van de raad van bestuur werd een wissel in de hoogste rangen van het H.-Hartziekenhuis doorgevoerd. Dokter Rik De Langh werd aangesteld als nieuwe voorzitter van de raad van bestuur en dokter An De Cuyper als algemeen directeur van het ziekenhuis.
2016 was voor het ziekenhuis een bijzonder jaar, waarin achter de schermen veel en hard gewerkt werd. Zo ook aan een vernieuwde directie en versterkt management. Dokter Bruno Van Eesbeeck heeft zijn tijdelijke opdracht als uitvoerend voorzitter sneller dan voorzien kunnen afronden en de fakkel kunnen doorgeven. Hij heeft op professionele wijze een toekomststrategie voor het ziekenhuis uitgewerkt en de moderniseringsoperatie in gang gezet. De raad van bestuur is hem dan ook bijzonder dankbaar. De zoektocht naar een nieuwe algemeen directeur heeft een interne oplossing gekregen.
De raad van bestuur heeft dokter An de Cuyper gevraagd de taak van algemeen directeur met haar huidige functie van medisch directeur te combineren, in afwachting van de aanstelling van een nieuwe hoofdarts. Ze heeft deze uitdaging aanvaard. De dossiers die zich aandienen vragen om een gedreven CEO, die medische kennis combineert met managementervaring, onderhandelingstalent, werkkracht en een grote liefde voor het ziekenhuis. An De Cuyper zal een team vormen met adjunct Boudewijn Michielsens, een versterkt directiecomité en een geëngageerde raad van bestuur. Bovendien kan gewerkt worden in de beste verstandhouding en in nauw overleg met het artsencorps en met de gemotiveerde medewerkers uit de hele ziekenhuissector.
De nieuwe voorzitter van de raad van bestuur droeg tijdens zijn actieve loopbaan in belangrijke mate bij tot het aanzien en de faam van het ziekenhuis. Zijn inzicht, ervaring, kennis van de medische sector, wijsheid en rust zullen beslist van pas komen tijdens de netwerkonderhandelingen en de noodzakelijke strategische beslissingen in het snel wijzigende landschap van lagere overheidsbudgetten, roep om samenwerking, technologische revolutie in de gezondheidszorg en demografische uitdagingen. Dokter Rik De Langh verdiende zijn strepen o.m. als medisch orthopedisch diensthoofd en hoofdarts van het ziekenhuis. Hij werkte er sinds 1976 en ging in 2012 met pensioen. Sindsdien zetelde hij in de raad van bestuur. Dokter An De Cuyper deed haar intrede in het H.-Hartziekenhuis in september 2015 als hoofdgeneesheer. Ook zij heeft een orthopedisch-chirurgische achtergrond en was o.a. enkele jaren hoofdarts in het AZ Herentals.
Foto’s: HHZ